Milyen szankciók? Amerikai és uniós cégek több milliárd dollárt fizettek Oroszországnak
Sok vállalat a háború kitörése után is maradt Moszkvában, az ország legnagyobb külföldi adózói mind USA-érdekeltségek.
Orvosok, ápolók próbálják a lehető legtöbbet kihozni a rendszerből. Abból a rendszerből, amire GDP-arányosan kevesebbet fordít Magyarország, mint mondjuk Szlovákia vagy Csehország. Ausztriáról ne is beszéljünk.
„Nagy baj, hogy így alakult. Ha már egyszer azt halljuk lépten-nyomon, hogy a magyar reformok működnek, hogy idő előtt vissza tudunk fizetni hiteleket, akkor nem lenne szabad hagyni, hogy egyre inkább visszaessünk már a visegrádi négyek csoportjában is. Akár a munkabéreket, akár az egészségügyre vagy az oktatásra fordított összegeket nézzük.
Pedig a közpénzekből sok mindenre jut ebben az országban. Haszontalan dolgokra is. És magánzsebekbe is kerülnek súlyos milliárdok. Ugyanakkor nem tudok fontosabb területet, mint az oktatás és az egészségügy. Azt, hogy felkészült, jó szakembereket képezzünk. Akik aztán az első komolyabb betegség után nem szorulnak hosszadalmas rehabilitációra, és nem esnek ki a munka világából. Mert a betegséget időben felismerték, urambocsá’, megelőzték. De ha mégis szükség lenne rá, akkor a legmodernebb eszközökkel, csak a hivatására koncentráló, megbecsült, jól összeszokott csapat kezelné őket.”